Nasze świętowanie "Dnia Kropki"

15 września obchodzi się International Dot Day!

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. Każdego roku, miliony dzieci bierze udział w licznych aktywnościach, których celem jest odkrywanie talentów i wspieranie kreatywności. Dzieci rozmawiają o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzą kropkowe dzieła i wzajemnie się inspirują.

W naszej szkole uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!

W każdej klasie odbyła się pogadanka na temat książki "The Dot", którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).  Poruszono temat motywacji, wspierania się, wiary w siebie i w swoje możliwości oraz talentu, który każdy z nas ma.

Następnie uczniowie mogli wykonać szereg prac plastycznych związanych z kropką, poczytać gazetki na temat kropki, talentu. Odbyła się kropkowa rewia mody: grochy, plamki i kropki królowały tego dnia na naszych korytarzach. Nauczyciele na poszczególnych przedmiotach wykazali się kreatwnością i kropkowali z uczniami w różny sposób na swoich lekcjach. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Dlatego też dzielimy się zdjęciami z tego dnia i ..... kropka!