Informacja dotycząca rekrutacji do przedszkola

Szanowni Państwo

Nabór do Przedszkoli Samorządowych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych od 1 marca 2022 r. do 18 marca 2022 r. w formie elektronicznej.

Rodzice/opiekunowie prawni dzieci już uczęszczających do przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej pobierają w przedszkolu lub szkole, deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 i wypełnioną składają do dyrektora w terminie od 1 lutego 2022 r. do 15 lutego 2022 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że nabór na wolne miejsca dzieci w wieku 3-6 lat zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Myślenice, do Przedszkoli Samorządowych oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023 będzie prowadzony w terminie od 1 marca 2022 r. godz. 9.00 do 18 marca 2022 r. godz. 12.00.

Wniosek naborowy będzie dostępny od 1 marca 2022 r. godz. 9.00 na stronie rekrutacji do przedszkoli i oddziału przedszkolnego w Gminie Myślenice.

Mamy ciekawą propozycję dla rodziców dzieci w wieku 3-6 lat zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Myślenice.

Zachęcam, aby zdecydowali się Państwo zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej, który jest najbliżej zamieszkania.

Od roku szkolnego 2022/2023 mogą funkcjonować w przedłużonym trybie do godz. 16.00, co zapewne pozwoli Państwu na lepsze godzenie obowiązków zawodowych i rodzinnych.

Dzieci w oddziałach przedszkolnych mogą korzystać z ciepłego posiłku (odpłatnie na podstawie zgłoszenia). Ponadto,  dziecko ma okazję w naturalny sposób zaadoptować się do szkolnej atmosfery. To pozwoli na łagodniejszy start szkolny w przyszłości.

Jeśli nasza propozycja wydaje się Państwu ciekawa zachęcamy do zapoznania z ofertą rekrutacji do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych:

• oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Myślenicach, ul. Zdrojowa 16A,
  • oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach, Krzyszkowice 368,
  • oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Polance, Polanka 71,
  • oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Porębie, Poręba 16,
  • oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zasani, Zasań 91,
  • oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zawadzie, Zawada 24.

Rodziców/opiekunów prawnych dzieci posiadających orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej zapraszamy do wyznaczonych poniżej przedszkoli prowadzących oddziały integracyjne:

• Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Myślenicach, ul. B. Joselewicza 1
  • Przedszkole Samorządowe w Drogini, Droginia 20

W oddziale integracyjnym dodatkowo zatrudnia się nauczyciela wspomagającego oraz innych specjalistów do pracy z dziećmi. Ważna jest także dostępność architektoniczna samego budynku.