Tydzień Bezpiecznego Internetu

Od 07 do 11 lutego nasza szkoła obchodziła Tydzień Bezpiecznego Internetu. W ten sposób przyłączyliśmy się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na dzień 8 lutego 2022 roku. Pomimo panującej pandemii udało nam się zorganizować wiele działań w ramach obchodów DBI 2022.

Działania jakie podjęła nasza szkoła to :

Konkurs wiedzy

Z okazji obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole, został ogłoszony konkurs pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie”. Uczniowie klas 4-5 mieli za zadanie wykazać się wiedzą i refleksem w konkursie przeprowadzonym na Kahoot!

Wyniki:

I miejsce Roksana Janosz kl. 5b

II miejsce Karolina Funek kl. 5a

III miejsce Olaf Woźniczka kl. 4b

Uczniowie klas starszych 6-8 po zmierzeniu się z trudnymi pytaniami konkursowymi z zakresu bezpieczeństwa w sieci osiągnęli świetne wyniki.

Wyniki:

I miejsce Alexander Płatek kl. 7a

II miejsce Kamil Żądło kl. 7a

III miejsce Henryk Rachtan kl.7b

Lekcje online

Udział uczniów w Konferencji Asów Internetu organizowanej przez Fundację Szkoła z Klasą i Google

Lekcję “Rośnij w siłę” dla klasy 4b poprowadziła Monika Mikołajczuk, która odpowiedziała na pytania:  Czy ktoś mały i młody może być silny? Co może być siłą? Jak pokazać siłę w codziennych sytuacjach?

Lekcję  “Trenuj zmysły – bądź uważny” dla klasy 6a poprowadziła Joanna Apanasewicz, która skupiła się na tym jak być uważnym w świecie pełnym bodźców i rozpraszaczy? Czy uważność to coś co można wytrenować? Podczas spotkania uczniowie poznali proste ćwiczenia, dzięki którym wyostrzyli swoje zmysły by być uważnym.

Plakat

Uczniowie klas 6-8 pracując w programie Canva przygotowali plakaty zwracając uwagę na ważne sprawy związane z bezpiecznym Internetem. Wybrane plakaty zostały wydrukowane i umieszczone na gazetkach na szkolnych korytarzach.

Pogadanki i dyskusje na lekcjach.

Na lekcjach informatyki przeprowadzono pogadanki i dyskusje  na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować w wirtualnym świecie i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Młodsze klasy oglądały przygody owiec w filmie pt.” Owce w sieci”.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.