Wycieczka klas 4 w Tatry

2 czerwca klasy 4 wraz z opiekunami wyruszyły na dwudniową wycieczkę w Tatry.

Pierwszego dnia uczniowie zaczęli wędrówkę od wejścia do Doliny Kościeliskiej, zawitali tam do bacówki, gdzie mogli skosztować wyrobów regionalnych: oscypków, redykołołków a nawet żentycy! Dalsza wędrówka przebiegała przez: Wąwóz Kraków, Smoczą Jamę oraz Staw Smreczyński. Podróż zakończyła się wizytą w schronisku na Hali Ornak oraz zejściem ze szlaku.
Po ponad 13 km wędrówce uczniowie zawitali do Pensjonatu u Jagódki w Małem Cichem, aby zjeść pyszny obiad, a wieczorem smażyć kiełbaski i piec pianki na grillu. Dzień zakończyły wspólne gry i zabawy integracyjne, wszystko to z widokiem na pasma górskie, które rozciągały się nieopodal miejsca odpoczynku.

Drugiego dnia podróżnicy ponownie wyruszyli na szlak, by odwiedzić Rusinową Polanę oraz wspiąć się na Gęsią Szyję. Widoki ze szczytu zapierały dech w piersiach!

Podczas pieszych wędrówek uczniowie poznawali ciekawostki przyrodnicze prowadząc żywe rozmowy z przewodnikiem tatrzańskim panem Jackiem Kucią.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!