Dzień Odkrywców 2022

Tegoroczny Dzień Odkrywców łączył w sobie kilka aktywności.

Pierwszą z nich był szkolny konkurs "Mam talent". Pierwszy etap i przesłuchania odbyły się 10.06.2022r. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i pasje, Ci którzy uzyskali akcpetację Jury i zobaczyli TAK przeszli do finału.

Podczas finałowej części konkursu 20 czerwca 2022r. można zobaczyć było uczniów w prawdziwym żywiole artystycznym. Pokaz młodych talentów wypadł imponująco. Prezentowali się między innymi: tancerze, akrobaci, piosenkarze, malarze, instrumentaliści. Dla występujących była to świetna okazja do zaprezentowania swoich uzdolnień i umiejętności, często poprzedzonych wieloletnią pracą, a dla publiczności powód do dobrej zabawy.

Wszystkie pokazy nagrodzone były owacjami, zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Drugą aktywnością na ten dzień była wizyta poszczególnych klas w pokojach: doświadczeń i obserwacji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pantofelka oraz budowę czosnku pod mikroskopem, zobaczyli model oka i ucha ludzkiego. Dużym zainteresowaniem również cieszyły się doświadczenia:

a) ciecz newtonowska

b) grające kieliszki

c) przebicie balona wykałaczką, aby nie pękł

d) ładunki dodatnie i ujemne

e) wyciąganie wody z talerza

f) niewylewająca się woda z butelki

g) opadający balon w butelce wody

h) tańczące balony

Trzecia i ostatnia aktywność Naszych Odkrywców to zmagania w geograficznych w Escape Roomach

Klasy młodsze - zmierzyły się z "Jaka będzie pogoda?"

klasy 5 i 6 - " Turystyczna ekspedycja w głąb Polski"

klasy 7 i 8 - " Współrzędne geograficzne - jak iść by nie zabłądzić"