XVI Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.

07 i 10 listopada br. na myślenickiej strzelnicy na Zarabiu, odbyły się XVI Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych z okazji kolejnego świętowania Odzyskanej przez Polskę Niepodległości. Organizatorami Zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach, Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Myślenice – jako współorganizatorów Zawodów.

Celem XVI Powiatowych Zawodów Strzeleckich było: „wyrobienia w młodym pokoleniu odpowiedzialności za swe czyny, poczucia obowiązku i wszelkich cnót obywatelskich” oraz „popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych”. W trakcie Zawodów wyłoniono Najlepszego Strzelca: Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych, jak również strzelców indywidualnych spośród dziewcząt i chłopców (6 miejsc premiowanych) spośród: Szkół Podstawowych (od VI do VIII klasy) i Szkół Ponadpodstawowych oraz Najlepszego Strzelca Zawodów. Ponadto wyłoniono III miejsca Zespołów reprezentujących: Szkołę Podstawową (od VI do VIII klasy) i Szkołę Ponadpodstawową.

Nasza szkoła w konkurencji drużynowej zajęła II miejsce – 331 pkt. (skład: Lena Rachwał, Emilia Lewandowska, Nikola Górka, Filip Moskal, Paweł Kutryba, Jan Gorączko)

Gratulujemy :)