Świąteczna wycieczka klasy 5a

W dniach 21-22 grudnia, klasa 5a wybrała się na świąteczną wycieczkę do Krakowa.

Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie odbyły się warsztaty „W stronę ciemności”. W tym miejscu mogli doświadczyć, jak świat postrzegają niewidomi, jak to jest noc nie widzieć oraz jak ważne są pozostałe zmysły.

Następnie uczniowie udali się na Wawel, gdzie odbyła się lekcja historyczna „Tańce i zabawy na wawelskim dworze”, gdzie wzięli udział w zabawach i tańcach w komnatach królewskich.

Po pełnym wrażeń dniu klasa udała się do hotelu, w którym odbyła się uroczysta wigilia, uczniowie, dzięki uprzejmości właścicieli oraz obsługi, mieli również okazję samodzielnie przygotować pizzę. Po kolacji cała klasa zgromadziła się w jednym pokoju, aby wspólnie zorganizować noc filmową.

Wycieczka zakończyła się wizytą w parku rozrywki GOJump.