„Coś wisi w powietrzu” – pokaz naukowy dla uczniów szkół podstawowych

Uczniowie klas III-VI wzięli udział w pokazie naukowym pt. „Coś wisi w powietrzu” przygotowanym przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Tematem wydarzenia było szeroko rozumiane powietrze, jego skład oraz zjawiska z nim związane.

Pokaz naukowy „Coś wisi w powietrzu” został stworzony przez Małopolskie Centrum Cogiteon z myślą o przekazaniu w przystępny sposób, za pomocą doświadczeń i interakcji z odbiorcą, wiedzy z zakresu przyrody. Głównym celem wydarzenia była edukacja ekologiczna dzieci ze szkół podstawowych. Prowadzący omówili jak ważną rolę w codziennym życiu pełni powietrze oraz zjawiska z nim związane.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach nagrody #ekoLIDERZY 2022 województwa małopolskiego. Nagroda ta została przyznana Gminie Myślenice za osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska oraz aktywne uczestnictwo w konkursie.

Dziękujemy za zaproszenie na ten ciekawy i efektowny pokaz. :)

"Zazwyczaj kiedy zaglądamy do pustego pudełka mówimy, że nic w nim nie ma. Czy rzeczywiście tak jest? Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? "- Tak o pokazie możemy przeczytać na stronie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.