Spotkanie z prehistorycznym światem Dinozaurów

15 maja 2023 roku klasy 2b i 3b wyruszyły na spotkanie z prehistorycznym światem Dinozaurów. Zatorland to wyjątkowe miejsce na mapie parków rozrywki w Polsce, w którym nauka staje się wspaniałą zabawą.

Nasi uczniowie odwiedzili:

• Park Owadów

• Park Ruchomych Dinozaurów

Zwiedzali domu szalonego naukowca

• odbyli seans w kinie 5D Extreme, gdzie mieli okazję zobaczyć film o życiu dinozaurów.

• Mieli też możliwość wielokrotnego skorzystania z atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku – kolejki, karuzeli, samochodzików, placu zabaw.

Następnie wzięli udział w Warsztatach Małego Paleontologa.

Podczas zajęć dzieci wspólnie z profesjonalnym nauczycielem odkrywali szkielety różnych dinozaurów ukryte w blokach gipsowych. Młodzi odkrywcy nauczyli się posługiwać młotkiem, dłutkiem i pędzelkiem, tak jak prawdziwi paleontolodzy, co potwierdzone zostało wydanym Certyfikatem Młodego Paleontologa.

Zabawa była świetna i to pomimo niesprzyjającej aury.