AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w XIV-tej już edycji  ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka ”. W programie wzięło udział 37 uczniów.  Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze oraz  w Internecie. Podczas realizacji programu poruszane były następujące tematy:

-BEZPIECZEŃSTWO W DOMU

-BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

-BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

-BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

-RELACJE Z RÓWIEŚNIKAMI

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy edukacyjne, chętnie wypowiadali się na tematy związane z bezpieczeństwem oraz trafnie oceniali sytuacje zagrożenia. Na koniec  przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, dzięki czemu sprawdzili poziom swojej wiedzy oraz utrwalili pozyskane informacje. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, a szkoła - Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka".