"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka"

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-3 szkoły podstawowej.

Program, ten jest dofinansowany z Funduszy Europejskich, a ma na celu akcję zwiększenia świadomości wśród uczniów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego  i zasad, jakie powinno się stosować, aby to bezpieczeństwo stale podnosić.

W dniu dzisiejszym tj. 30.05.2023r. uczniowie klas 1-3 oraz najstarsze dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięli udział w lekcji przeprowadzonej przez Edukatora Inspekcji Transportu Drogowego, który  tłumaczył, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak unikać zagrożeń, a wiedzę najmłodszych sprawdzał poprzez  interaktywne zagadki czy krzyżówkę.

Lekcja była nowoczesna, interaktywna, atrakcyjna dla najmłodszych, ale przede wszystkim bogata w wiedzę o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzieci mogły zobaczyć przygody bezpiecznej ekipy Krokodylka Tirka w nowym cyklu filmów animowanych. Tirek wraz z Zebrą i Niedźwiadkiem zwracali uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych w podróży, ale również w trakcie zabawy.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się sam bohater, czyli maskotka ITD Krokodyl Tirek, który odwiedził uczniów i na zakończenie rozdał im bezpieczne prezenty.

Dziękujemy za bardzo wartościowe spotkanie.