Tydzień ekologii

W ramach Tygodnia Ekologii chętni uczniowie z klasy 8a i 8b wzięli udział w powiatowej sesji naukowej o tematyce ,,Bioróżnorodność", która odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Myślenicach. Uczniowie wysłuchali prezentacji  omawiających wpływ człowieka na różnorodność biologiczną oraz wzięli udział w quizie ekologicznym. Uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w szkolnym konkursie ,,Chrońmy naszą Ziemię’’. Wyróżnione prace zostały zaprezentowane na gazetce ściennej. Ponadto podczas Tygodnia Ekologii dzieci ubierały się  w kolory naszej planety, śpiewały piosenki ekologiczne, oglądały film dotyczący ochrony przyrody, tworzyli hasła ekologiczne, rozwiązywały quiz, a także wykonały ,,Zwierzątka z odpadów’’.  Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie brali udział w zawodach sportowych z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu np. butelek plastikowych, makulatury.