Świat wokół nas jest… matematyczny?

19 i 20 czerwca Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach będzie gościć wystawę mobilną Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”

Wystawa została stworzona przez specjalistów, którym przyświecała idea pokazania fascynującego świata matematyki, który jest wokół nas, a którego często nie dostrzegamy.

Na wystawę składają się 22 interaktywne eksponaty, które pokazują jak fascynującą przygodą jest matematyka i zachęcają do jej samodzielnego poznawania.

Eksponaty tworzące „O matmo!” podzielone są na trzy grupy tematyczne: matematyka stosowana, podstawy matematyki i matematyka rekreacyjna. Uczniowie mogą dzięki nim np. uzmysłowić sobie lepiej, czym jest algorytm i jak w oparciu o algorytmy działają najbardziej znane wyszukiwarki internetowe.

Wystawa „O matmo!” stworzona została metodą design thinking przez interdyscyplinarny zespół specjalistów od matematyków i fizyków przez projektantów, inżynierów, konstruktorów, elektroników po stolarzy i tokarzy. Wśród eksponatów znajdziemy m.in.: sznurkografy, sferostożki, wstęgę Möbiusa, teatrzyk cieni i zakręcone figury.

Cieszymy się, że wspólnie z Ekspertami Centrum nauki Kopernik, jeszcze przed wakacjami będziemy mogli zachęcić uczniów myślenickich szkół do innego spojrzenia na świat wokół nas. Może wystawa "O matmo!" zainspiruje uczniów do zaprzyjaźnienia się w czasie wakacji z jednym z najtrudniejszych, ale jak będziemy chcieli ich przekonać, jednym z najciekawszych przedmiotów szkolnych.