Mobilna wystawa matematyczna „O matmo!'' - dzień pierwszy

Dzisiaj 19.06.2023r. gościliśmy w naszej szkole animatorów z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, którzy przyjechali do nas z mobilną wystawą matematyczną „O matmo!”. Jest to wystawa składająca się z około 20 interaktywnych eksponatów, które pokazują jak fascynującą przygodą jest matematyka i zachęcają do jej dalszego samodzielnego poznawania. W naturalny sposób skłaniają do refleksji nad tym, gdzie w otaczającym świecie można odnaleźć matematykę.

Uczniowie od klasy pierwszej do ósmej mieli okazję zgłębiać tajniki matematyki po prostu bawiąc się nią. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, wykazując się kreatywnością i pomysłowością w rozwiązywaniu matematycznych łamigłówek, gdyż jednym z celów wystawy jest pomóc uczniom zrozumieć sens i logikę działań matematycznych, a także pomóc im polubić Królową Nauk.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji  z pierwszego dnia zmagań naszych uczniów np. z „Wstęgą Möbiusa”, „Rodziną trójkątów”, „Spacerem z funkcją”, „Szyfrem Cezara” czy  „Zbuduj most”.