Wśród krakowskich szopek

24 lutego 2023r. to dla klas 4a i 4b czas wyjątkowy. Tego dnia uczniowie ze swoimi nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Po obejrzeniu filmu „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” uczniowie przeszli przez Kazimierz na Stare Miasto, poznając jedną z ważnych części miasta. Następnie zwiedzili pokonkursową wystawę „Szopek Krakowskich” prezentującą bogato zdobione budowle skonstruowane z różnych materiałów,  charakteryzujące się nagromadzeniem fantazyjnie przetworzonych i połączonych ze sobą zminiaturyzowanych elementów zabytkowej architektury Krakowa, w których scenerię przeniesiona została scena Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem wycieczki były warsztaty szopkarskie, podczas których uczniowie sami mogli wykonać projekty swoich szopek.