Wycieczka klas 2a, 3a i 3b do Zawoi

W dniach 14-15 czerwca 2023 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej udali się do najdłuższej wsi w Polsce. Zanim jednak tam dotarli odwiedzili wiele ciekawych miejsc, między innymi byli w Zagrodzie Edukacyjnej w Marcówce gdzie dowiedzieli się na czym polega praca bacy, jak się robi oscypki a także mieli możliwość popracować w prawdziwej kuźni. Następnie trafiliśmy do Parku Czarnego Daniela gdzie nasi uczniowie mogli podziwiać, karmić i głaskać: owce, alpaki, daniele, sarny i jelenie. W Zawoi natomiast uczniowie uczyli się szyć z filcu podczas zajęć patchworkowych. Odbyli spotkanie z babiogórskimi góralami, którzy opowiedzieli legendy o Babiej Górze, nauczyli ich kilku przyśpiewek i udzielili im lekcji tańca. Następnego dnia byliśmy na edukacyjnej wycieczce w Ośrodku Edukacyjnym Babiogórskiego Parku oraz odbyliśmy pieszą wycieczkę na Mokry Kozub.