Spotkanie z podróżniczką

W środę 4 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość posłuchania pasjonujących opowieści o Czarnym Lądzie, prosto z ust podróżniczki Pani Krystyny Łętochy. Swoimi niecodziennymi przeżyciami podzieliła się z nami kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach, która jako zapalona globtroterka podróżuje po całym świecie „polując” (jak sama określa) na ludzi i zwierzęta, ale tylko „przy pomocy obiektywu”. Dzikie zwierzęta, zapierające dech w piersiach widoki i walka z własnymi słabościami – zestawione na jednej szali z niepohamowaną radością odkrywania. Właśnie takie emocje przemawiały do uczniów wprost z wyświetlacza, na którym wesoło migały autorskie zdjęcia podróżniczki. Podczas prelekcji nauczyliśmy się kilku wyrażeń w języku suahili oraz mieliśmy możliwość obejrzenia artefaktów przywiezionych wprost z Afryki.