Zapraszamy do Stumilowego Lasu / biblioteki na Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia świętowany jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Jest to coroczne święto obchodzone na pamiątkę urodzin autora książek dla dzieci „Kubuś Puchatek” oraz „Chatka Puchatka” – Alana Milne (ur. 18 stycznia 1882r.).

Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926r., a brytyjski autor napisał ją dla swojego synka Christophera. Jedna z zabawek tego chłopca – pluszowy miś Winnie – stał się inspiracją do stworzenia głównego bohatera – Kubusia.

Warto też wiedzieć, że imię „Kubuś” zostało nadane przez polską tłumaczkę, Irenę Tuwim, siostrę poety Juliana Tuwima.

W naszej szkole świętowanie rozpoczęliśmy już w minionym tygodniu poprzez ogłoszenie konkursu plastycznego, którego rozwiązanie nastąpi w najbliższy piątek, 26 stycznia.

Od poniedziałku w bibliotece zamieszkał dość dużych rozmiarów Kubuś Puchatek, którego praktycznie codziennie odwiedzają dzieci – młodsze i starsze. Mają tu miejsce różnorodne zagadki , malowanki, głośne i ciche czytania utworów o naszym pluszowym bohaterze. W zajęcia dla młodszych czynnie włączyli się uczniowie z klas starszych, czytając im zabawne opowieści o Kubusiu : Kacper Mleczek, Danik Zhereb oraz Mikołaj Niedźwiedź.