Realizacja programu " Akademii Czerniaka" – Znamię! znam je?

Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”, aby w większym stopniu upowszechnić wiedzę na temat nowotworów skóry. W ramach kampanii uczniowie klas siódmych i ósma uczestniczyli w lekcjach, podczas których dowiedzieli się jakie są charakterystyczne cechy czerniaka, kto jest w grupie ryzyka zachorowania i jak skutecznie bronić się przed nowotworem. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie wykonali plakaty ABCDE czerniaka oraz wypełnili ankietę ewaluacyjną. Swoją wiedzę mogli również uzupełnić informacjami znajdującymi się na gazetce szkolnej.

Program ma zachęcić społeczeństwo do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem. Na potrzeby kampanii „Znamię! Znam je?” Akademia Czerniaka przygotowała materiały edukacyjne w postaci ulotek i plakatów z kluczowymi informacjami na temat nowotworu. Organizatorem Tygodnia Świadomości Czerniaka i kampanii „Znamię! Znam je?” jest Akademia Czerniaka stanowiąca sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej działająca pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.