Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

3 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W przygotowaniach wzięli udział uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych II-III pod czujną opieką nauczycieli języków obcych. We wrześniu każda klasa wylosowała jeden kraj europejski i miała za zadanie poprzez występ artystyczny ukazać pozostałym uczniom klimat danego państwa. Reprezentanci klas prezentowali znaną i charakterystyczną dla swojego kraju postać przebierając się za nią, następnie zadawali publiczności zagadkę na jej temat  w języku angielskim lub niemieckim. Dodatkowo każda klasa przygotowała występ artystyczny związany z wylosowanym państwem.

Mieliśmy zatem możliwość oglądnięcia m. in. tańca irlandzkiego i greckiej zorby oraz wysłuchania poezji i piosenek w różnych językach. Po zakończonych prezentacjach uczniowie przedstawili zabawny skecz, który pokazał jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach. Uczniowie oglądali z zaciekawieniem wszystkie występy i świetnie się przy tym bawili. Szkoła w tym dniu została udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów z informacjami na temat krajów europejskich. Cały dzień w szkole panowała atmosfera nauki i dobrej zabawy.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Q8zpWK-2360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>