Szkolny konkurs "Naukowe Lanie Wody"

Nauczyciele uczący przedmiotów matematyczno-przyrodniczych zorganizowali i przeprowadzili trzy etapowy konkurs wśród chętnych uczniów z klas siódmych  oraz klas gimnazjalnych. Hasłem przewodnim, które towarzyszyło w zadaniach była WODA - stąd tytuł "Naukowe Lanie Wody".

W I etapie konkursu każda zgłoszona trzyosobowa grupa wykonała autorską prezentację lub film przedstawiający wodę z perspektywy takich przedmiotów jak: matematyka, chemia, fizyka, geografia i biologia. Komisja składająca się z nauczycieli uczących wymienionych przedmiotów wyłoniła najlepsze grupy, które przeszły do drugiego etapu.

W tym etapie uczniowie musieli wykazać się wiedzą oraz szybkością w udzielaniu odpowiedzi ponieważ nauczyciele wykorzystali do tego etapu narzędzie online jakim jest Kahoot! Uczniowie jednocześnie odpowiadali na pytania w ułożonym quizie i po każdym pytaniu na bieżąco mogli sprawdzać swój wynik. Do etapu trzeciego zakwalifikowały się 4 najlepsze grupy z klas 7a, 7b, 2c i 3c.

W poniedziałek 04 czerwca 2018r. odbył się trzeci i ostatni etap tym razem ustna odpowiedź na dwa pytania z każdego przedmiotu. Rywalizacja była zacięta, a pytania łatwe i trudne. I tak po wielu zmaganiach konkurs "Naukowe Lanie Wody" wygrały uczenncie z klasy 7b.

1 miejsce - klasa 7b ( Małgorzata Piwowarczyk, Emilia Wątor, Aleksandra Zięba)

2 miejsce - klasa 2c ( Julia Kania, Weronika Kudas, Oliwia Szczurek)

3 miejsce - klasa 7a  ( Karol Bała, Sebastian Jamrozik, Kacper Siwek)

Gratulujemy!