Szlachetna Paczka

Wolontariat, Samorząd Szkolny oraz Grono Pedagogiczne naszego Gimnazjum organizuje wspólnie zbiórkę żywności, przyborów szkolnych oraz pieniędzy na wózek (około 1600 zł) w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Chcielibyśmy zachęcić rodziców oraz uczniów i pracowników innych szkół do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za pomoc.

Oto rodzina, którą wybraliśmy.

Pan Marek (46 l.) wraz z żoną Panią Sandrą (44 l.) wychowują dwóch synów: Piotrusia (10 l.) oraz Szymka (8 l.).
Młodszy syn jest wcześniakiem. Cierpi na porażenie mózgowe i ma ograniczoną sprawność ruchową. Pani Sandra nie może go dźwigać, w związku z tym jej mąż musi być stale w pobliżu. Sama ma trudności w znalezieniu pracy z powodu słabej znajomości języka polskiego. Na przychód rodziny składają się zasiłki oraz dochód z pracy dorywczej Pana Marka (w sumie 1700 zł). Po opłaceniu wydatków związanych z utrzymaniem mieszkania (635 zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi około 266 zł miesięcznie.
Życie pana Marka i jego żony to nieustanna walka o życie i zdrowie syna. Kosztuje ich to wiele wyrzeczeń, ale nie tracą pogody ducha. Dużo czasu poświęcają swoim dzieciom, bawiąc się z nimi, ucząc. W domu czuć atmosferę miłości i wzajemnego ciepła. Pan Marek pomaga sąsiadom w drobnych naprawach, będąc jednocześnie w pobliżu domu. Pani Sandra jest w trakcie robienia prawa jazdy, aby móc wozić syna na rehabilitację i do szkoły. Tym samym umożliwi mężowi podjęcie stałej pracy.
Najważniejszą potrzebą rodziny jest wózek spacerowy dla Szymka. Nie musi być nowy. W obecny się już nie mieści, chłopiec nie jest w stanie przejść samodzielnie kilku kroków. Rodzina będzie też wdzięczna za żywność oraz materiały szkolne.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem

Pomoce szkolne:

Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej, Piórnik, Plecak, Przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Piec gazowy lub węglowy, stare się zepsuły, z jednego się leje, a zima tuż tuż

Inne rodziny, z naszego regionu także czekają na pomoc

Jeszcze raz bardzo prosimy o pomoc i zaangażowanie się w akcję.

Wolontariat, Samorząd Szkolny i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 3