Kangur Matematyczny w Amsterdamie (2015r.)

Dnia 19 marca odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Uczennice naszego gimnazjum Agnieszka Sikora (kl. 3b), Ania Łętocha (kl.3b) oraz Natalia Podmokły (kl.3a) wzięły udział w konkursie przeprowadzonym w partnerskiej szkole w Amsterdamie.

Dziewczyny rozwiązywały zestaw w języku angielskim w gronie uczniów z pozostałych sześciu szkół partnerskich, którzy przybyli na szóste partnerskie spotkanie projektu „AIMS Alternatives for Innovative Math Study”. Dzień konkursu był kolejnym czwartym dniem matematycznych zmagań naszych uczennic, po święcie Liczby Pi, matematycznym „treasure hunt” ulicami Amsterdamu i innych konkursach matematyczno – logicznych. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Nemo, muzeum Boerhaave w Leiden, muzeum Escher w Haag. Uroki Amsterdamu mogli podziwiać podczas rejsu kanałami miasta.

Więcej informacji wkrótce na stronie projektu http://coolmath.eu/, a  tymczasem czekamy na wyniki konkursu Kangur Matematyczny, które ukażą się w maju.