Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce (2015r.)

Każdego roku uczniowie naszego gimnazjum stają przed pytaniami: Co dalej? Jaki zawód chcę wykonywać? Jaką wybrać szkołę?

Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom z inicjatywy pedagoga szkolnego jesienią bieżącego roku szkolnego zorganizowany został cykl profesjonalnych zajęć prowadzonych przez psychologa  poświęconych preorientacji zawodowej.

Nasi uczniowie odbyli warsztaty poświecone planowaniu kariery zawodowej, następnie  uczniom zaproponowana została indywidualną rozmowa z doradcą zawodowym, a na koniec sesji jesiennej zaproszono ich rodziców na spotkanie poświecone świadomemu planowaniu drogi kształcenia przez ich dzieci.

Wieloaspektowy projekt zakończony został wiosną udziałem w Powiatowych Targach Edukacyjnych w Myślenicach oraz  uczestnictwem naszych uczniów w Festiwalu Zawodów 2015 organizowanych w hali Expo w Krakowie przy ulicy Galicyjskiej 9 w dniu 26 marca 2015 r.

Udział uczniów klas III Gimnazjum nr 3 w Myślenicach w Targach Edukacyjnych miały za zadanie ułatwić im znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące dalszego kształcenia. Poznali także  praktyczne aspekty wiedzy, sprawdzali, jakie zawody mogą wykonywać, wybierając konkretną szkołę i wymieniając się doświadczeniem.