Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Myślenicach

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach poinformowano o planowanym remoncie budynku szkoły.

Remont pokrycia dachowego, ocieplenie stropu, ocieplenie ścian i wykonanie elewacji budynku, a także wymiana stolarki drzwiowej i okiennej – to tylko część inwestycji wartej niemal 3 miliony złotych.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał w szkolnej auli umowę z przedstawicielami firmy BUDARUS Dariusz Sułkowski z Limanowej na realizację inwestycji finansowanej ze środków pozyskanych z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz wkładu własnego z miejskiego budżetu.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie łącznie 2 971 536,02 zł, a jej zakres to między innymi wspomniane remonty dachu, ocieplenia ścian i położenia nowej elewacji, ale też nowe orynnowanie, parapety, okna i drzwi zewnętrzne. W sali gimnastycznej dwa okna zostaną zamurowane, a na pozostałych zamontowane zostaną żaluzje zewnętrzne. Wybudowane zostaną też nowe schody wejściowe wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych. Wykonawca zadba również o małe remonty wewnątrz budynku.