Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzony był Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

To ważna data, ponieważ stwarza okazję do zwrócenia uwagi na szczególne potrzeby akceptacji, zrozumienia i godnego traktowania.

Osoby z niepełnosprawnościami powinny mieć pełne wsparcie społeczeństwa – ich codzienność, z którą muszą się zmagać, to takie same troski, wyzwania i radości. Jeżeli na swojej drodze będą spotykać życzliwych i otwartych ludzi, łatwiej będzie im pokonywać wszelkie trudności i korzystać z życia bez barier.

Uczniowie naszej szkoły również chcieli zaakcentować swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi. W tym celu wykonali własnoręcznie robione kwiatki oraz kartki z życzeniami, zabrali koszyk słodkości i odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy „Magiczny Dom”. Podopiecznym złożyli najserdeczniejsze życzenia zdrowia, siły do przezwyciężania codziennych problemów, radości i wytrwałości w realizacji planów oraz niezbędnego wsparcia ze strony otoczenia.

Nasze myśli płyną też w kierunku opiekunów, rodzin i wszystkich organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną.