Erasmus

Gimnazjum nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Myślenicach zostało beneficjentem programu Erasmus+ w akcji KA1 – Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja szkolna. W latach 2015 -2017 nasza szkoła realizuje projekt „Mobilny nauczyciel źródłem sukcesu ucznia” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Kwota dofinansowania wynosi 23 716 euro.

Współczesny świat szybko się zmienia i wymaga stale nowych umiejętności. Kiedy jesteśmy nauczycielami to automatycznie jesteśmy przywódcami, dobrymi lub złymi. Chcemy aby nasi nauczyciele przygotowali  uczniów do funkcjonowania w świecie, w którym ceni się kreatywność, indywidualność, inicjatywę.

 Głównym celem projektu jest:

- zdobycie przez nauczycieli nowych narzędzi i metod nauczania; 

- rozwój kompetencji językowych nauczycieli i uczniów;

- zwiększenie liczby nauczycieli działających na rzecz współpracy międzynarodowej zarówno poprzez eTwinning jak i Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne.

Po dużym sukcesie partnerskiego projektu AIMS, realizowanego w naszym gimnazjum w ramach programu Comenius, wciąż chcemy czerpać inspiracje i innowacyjne rozwiązania z różnych stron Europy.

W ramach projektu nauczyciele naszej szkoły wezmą udział w szkoleniach zagranicznych w renomowanych szkołach w Wielkiej Brytanii, Czechach, Hiszpanii. Będą to kursy metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego oraz kursy językowe i metodyczne dla nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i humanistycznych. We wrześniu dwóch nauczycieli weźmie udział w wizycie studyjnej w Reykjaviku – stolicy Islandii, podczas której będą obserwować pracę tamtejszych szkół oraz instytucji związanych z edukacją. Wszystkie zaplanowane szkolenia z wyjątkiem wizyty studyjnej, będą odbywać się w okresach ferii oraz wakacji, tak aby nie zakłócać normalnego trybu pracy szkoły. Oprócz udziału w szkoleniach zagranicznych nauczyciele będą realizować partnerskie projekty poprzez platformę eTwinning, a także będą brać udział w szkoleniach internetowych dostępnych dzięki tej platformie.

Po odbyciu szkoleń oraz wizyty studyjnej nauczyciele będą wdrażać zdobyte umiejętności na lekcjach i zajęciach dodatkowych oraz przekażą zdobytą wiedzę i umiejętności pozostałym nauczycielom w ramach WDN.

Projekt nie mógłby zostać zrealizowany bez wsparcia Organu Prowadzącego, który chętnie wspiera inicjatywy podejmowane przez szkołę.

Autorem i koordynatorem projektu jest nauczycielka matematyki  Katarzyna Pietrzak.