SZLACHETNA PACZKA - relacja z wręczenia paczki Rodzinie

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP II-1609-525156), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Razem z resztą wolontariuszy miałam nie lada wyzwanie, by poradzić sobie z dostarczeniem wszystkich paczek w końcu nie były to 3 kartony, a 32 ;) Gdy dojeżdżaliśmy na miejsce Pan Tadeusz wypatrywał nas z okna. Od razu wraz z synami ochoczo wzięli się do pracy. W domu natomiast czekała na nas reszta cudownej rodziny czyli Pani Maria, Ola, malutka Kasia natomiast smacznie spała w wózeczku nie wiedząc jaką rewolucje wtenczas przechodzi dom. Mama wraz z Olą wzięły się za rozpakowywanie kartonów. Pierwsze co rzuciło się Pani Marii w oczy to przepiękna choinka oraz list z życzeniami był to bardzo miły gest. Gdy wszystko znalazło się w środku, cała rodzina wspólnie zaczęła otwierać pudełka. "Chodź popatrz Jasiek dostaliśmy piłki, ale super"- wykrzyknął z radością Maciek. Pani Marii najbardziej spodobały się obrusy, szeroko uśmiechnęła się na widok miksera, który otrzymała " Nawet nie prosiłam o niego, ale powiem szczerze, że od zawsze o takim marzyłam" -podsumowała. Ola bardzo ucieszyła się na widok biurko, które pragnęła posiadać zresztą każda rzecz jaką zauważała wywoływała u niej szeroki uśmiech na twarzy. Pan Tadeusz stwierdził, że łóżko się bardzo przyda, bo jak podsumował "nie mieliśmy już na czym spać". Rodzina nie spodziewała się, że otrzyma tyle przydatnych rzeczy. Dzieci jak to dzieci ucieszyły się ze słodyczy oraz przyborów szkolnych. Pan Tadeusz i Pani Maria zgodnie stwierdzili, że nie boją się już nadchodzącego roku, bo wiedzą, że dzięki pomocy życzliwych osób poradzą sobie. Po łzach wzruszenia postanowiliśmy zostawić rodzinę, by mogła w spokoju cieszyć się tak hojnym prezentem mikołajowym.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

W imieniu rodziny oraz swoim chciałam bardzo podziękować za pomoc. Nie spodziewałam się, że rodzina otrzyma od Państwa tyle wsparcia. To dzięki Wam rodzina poczuła się wyjątkowo, poczuła, że nie jest sama ze swoimi problemami. To bardzo miłe i budujące, że do udziału w paczce zgłosiło się tylu chętnych. Życzę zdrowych, spokojnych świąt, samych sukcesów oraz doświadczania dobroci i serdeczności na co dzień. Na koniec przytoczę słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Bardzo dziękujemy za piękne prezenty. Życzymy w te święta spełnienia marzeń i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Jesteśmy wzruszeni i oszołomieni ilością rzeczy, które otrzymaliśmy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.