Spotkanie z poezją księdza Jana Twardowskiego

W dniu 15 listopada podczas dwóch lekcji j. polskiego z panią Barbarą Tomal klasa 1b miała okazję zaznać spektakularnego przeżycia, spotkania z poezją księdza Jana Twardowskiego. Zajęcia przeprowadzone były w formie wieczorku poetyckiego.

Uczniowie mogli oglądnąć  wystawkę tomików  z poezją Jana od biedronki. Książki te są dostępne w naszej bibliotece. Następnie przypomnieli sobie życiorys poety oraz wysłuchali przepięknych nagrań poezji śpiewanej – w wykonaniu Mietka Szcześniaka „Nierówni” oraz zespołu Gościniec „Śpieszmy się kochać ludzi” oraz prezentację wiersza „Człowiek”. Nasz gość, pani Małgorzata Skowronek odczytała wiersz „Do moich uczniów”.

Jednak głównym celem zajęć było wysłuchanie recytacji uczniów i wyłowienie talentów do konkursu recytatorskiego. Repertuar klasowych wykonawców był bardzo szeroki: „Zdjęcie z krzyża”, „Aniele Boży”, „Aby się stało”, „Czas niedokończony”, „Zmieniły się czasy” i „Anioł poważny i niepoważne pytania”.

Zarówno możliwość recytacji jak i  wysłuchania tych przepięknych i mądrych utworów dostarczyła wszystkim niezapomnianych przeżyć.