Finał akcji "Szlachetna Paczka"

W tym roku, po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej - realizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Pierwszym krokiem w przygotowaniu „Szlachetnej Paczki” było wybranie z anonimowej internetowej bazy danych rodziny, której chce się pomóc.

Darczyńcą w projekcie "Szlachetna Paczka"  może zostać każda zainteresowana osoba, a w naszym wypadku, to my „społeczność szkolna” staliśmy się darczyńcami. „Nasza 6-osobowa rodzina” potrzebowała żywności długoterminowej, artykułów szkolnych, ubrań i dużej szafy na odzież, które do tej pory trzymali w kartonowych pudłach. Przez dwa tygodnie Wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim zachęcali uczniów, nauczycieli oraz personel szkolny do tworzenia „naszej wspólnej paczki” przynosząc potrzebne artykuły do świetlicy oraz zbierając pieniądze na szafę. Każdy do puszki wrzucał ile mógł, Nauczyciele również zrobili zrzutkę. Trzeba powiedzieć, że taka akcja scala ludzi, pobudza do działania, angażuje emocjonalnie, odziera z wewnętrznego egoizmu, otwiera na spotkanie z drugim człowiekiem.

Cieszymy się, że podjęliśmy trud, by do rodziny – wraz z tą paczką- przyszła nadzieja, wiara w drugiego człowieka i inspiracja do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Ks. Jacek Stryczek powiedział: „Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest budowany podarunkiem, ale strzałem prosto w serce. Paczka, którą otrzymała rodzina, to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich wierzy, po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie. Najbardziej pomagamy wtedy, kiedy koncentrujemy się na poznawaniu drugiego człowieka i odkrywaniu jego piękna.”

Bardzo chcemy wierzyć, że doświadczenie tego piękna było również Naszym udziałem i dziękujemy wszystkim za pomoc w budowaniu lepszego świata dla innych.

Opiekun Wolontariatu Magdalena Jaśkowiec

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia  :)