Agnieszka i Patrycja pojadą do Szwajcarii :)

W czwartek 6 lutego 2014 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się polsko-szwajcarska Konferencja "Edukacja
z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w Powiecie Myślenickim i Kantonie du Valais - wymiana dobrych praktyk instytucjonalnych, samorządowych i szkolnych"

Konferencja ta była współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.  Jednym z tematów konferencji były pozaszkolne formy edukacji z zakresu pierwszej pomocy na terenie Powiatu Myślenickiego. W trakcie konferencji zaprezentowała się Szkoła Młodych Ratowników - grupa wolontariuszy prowadzona od kilku lat przez p. mgr Katarzynę Szoch-Jędrys, (Instruktora Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji). Najbardziej zasłużonym dla pracy wolontaryjnej wręczono nagrody,  Wśród wyróznionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Kasperek i Patrycja Żądło z klasy 3c, które w ngrodę w marcu wyjadą na 4 dni do Kantonu du Valais w Szwajcarii.

Relację z konferencji możecie obejrzeć TUTAJ.