Realizacja zadania 4 projektu Myślenicka Szkoła Ćwiczeń MSĆ: szkolenie Zastosowanie metody obserwacji koleżeńskiej oraz opracowanie narzędzi niezbędnych do profesjonalnej realizacji tego zadania

26.04.2021 r w ramach realizacji Zadania 4 projektu  Myślenicka szkoła Ćwiczeń MSĆ odbyło się 4 godzinne szkolenie: Zastosowanie metody obserwacji  koleżeńskiej oraz opracowanie narzędzi niezbędnych do profesjonalnej realizacji tego zadania, będące zachętą dla uczestników do wykorzystywania w pracy nauczyciela metody obserwacji  koleżeńskiej oraz opracowaniu narzędzi niezbędnych do profesjonalnej realizacji tego zadania.

Podczas szkolenia pani Bogusława Bebak zwróciła uwagę na wartość narzędzia, jakim jest obserwacja koleżeńska i jego celowość stosowania w pracy zawodowej nauczyciela. Prowadząca omówiła zasady sporządzania i prowadzenia arkusza obserwacji koleżeńskiej, wskazała atuty planowanego działania w tym zakresie oraz zachęciła do omawiania przeprowadzonych lekcji w atmosferze życzliwości, zrozumienia i stwarzania warunków obserwującemu oraz obserwowanemu do profesjonalnej analizy przeprowadzanej lekcji. Podczas szkolenia uczestnicy zostali wyposażeni w konkretne narzędzia, które mogą wykorzystać w swojej aktywności zawodowej.