Z wizytą w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Wykorzystanie zasobów instytucji kultury do organizowania zajęć dla uczniów.

10 maja 2021 roku uczestnicy projektu Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń MSĆ zostali zaproszeni na lekcję online do Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Podczas 4 godzinnego spotkania z uczestnikami prowadząca, wykorzystując narzędzia TIK oraz możliwości multiformatowe instytucji,  przedstawiła zasoby,  omówiła ich wykorzystanie podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz w praktyczny sposób przedstawiła propozycję zajęć- warsztatowych spotkań z uczniami.

Polak mały oraz XIX wieczny dwór ostoją polskości  to propozycja aktywnych zajęć dla uczniów, które zachęcają beneficjentów do pogłębiania wiedzy z zakresu nowoczesnego patriotyzmu oraz kształtują postawy świadomego obywatela zakorzenionego w tradycji, zwyczajach i obrzędach Małej Ojczyzny.