Akcje wolontaryjne

Szkolny Wolontariat składa serdeczne podziękowania… i zaprasza do kolejnych akcji wolontaryjnych.

Dziękujemy  wszystkim Społecznikom, którzy  zaangażowali się w akcję „Zbiórki karmy dla zwierząt ze Schroniska w Harbutowicach”. Współodczuwanie i pomoc słabszym jest najpiękniejszą cechą człowieka, dlatego cieszy Nas to, że nie jesteście obojętni na los bezdomnych zwierząt . Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy wspólnie -  choć na chwilkę - wpłynąć na polepszenie jakości życia psiaków i kociaków przebywających ze schroniska.

„… I dopóki sen wieczny nie zamknie nam powiek,
będziemy przyjaciółmi, Ty – pies i Ja – człowiek…”
Zapraszamy również wszystkich chętnych do zaangażowania się w kolejne akcje wolontaryjne przeprowadzane na terenie Naszej Szkoły:

1. „Zbiórka zużytych tuszów z drukarek atramentowych” – organizatorem kampanii  jest Firma Eko – System, której patronuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Celem kampanii  jest edukacja ekologiczna dzieci i dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek.
Wystarczy przynieść zużyty tusz i wrzucić do specjalnego kartonu, który stoi przy wejściu do szkoły. Organizator akcji za zebrane tusze kupi karmę dla zwierzaków z najuboższych  Schronisk.
Biorąc udział w tej akcji – razem możemy ratować planetę – ucząc się recyklingu i dokarmiać zwierzaki w schroniskach.
Akcja trwa do końca roku Szkolnego.

2. Kolejna akcja nosi nazwę „Słodko jest pomagać”. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć w niej udział,  proszeni są o przynoszenie różnego rodzaju słodyczy. Klasy  I – III  do swojego wychowawcy, a starsze klasy przynoszą słodycze do wychowawcy świetlicy (piętro).
Słodycze zbieramy dla dzieci z oddziału onkologicznego w Krakowie, podopiecznych Domu Samotnej Matki w Krakowie, Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Lubniu oraz podopiecznych Szpitala w Myślenicach.
Zbieramy słodycze do 20 V 2021r.

3. Przypominamy również, że w dalszym ciągu można przynosić  „Zakrętki”… albo do górnej świetlicy, albo zostawić pod wiatą przy kortach. Sukcesywnie będą przesypywane do worków płóciennych.

4. Do 25 V 2021r. została również przedłużona akcja „Góra Grosza”. Zebrane miedziane monety przynosimy do wychowawców klas I – III,  a starsze klasy - do górnej świetlicy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się na rzecz potrzebujących.

Szkolny Wolontariat