"Nocne czytanie" (2015r.)

"Tylko ty możesz ocalić świat przed zagładą. Tylko ty jesteś w stanie pokonać zło od wieków panujące na ziemi. Tylko ty…”

Zdania, te mimo że brzmią jak wstęp do gry komputerowej, pochądzą z książki autorstwa Tomasza Trojanowskiego pod tytułem "Stroiciel". Jest to niezwykła książka o współczesnym, nie do końca idealnym świecie, i o konieczności podjęcia walki o jego ocalenie. Właśnie ta pozycja literacka w dniu 29.05.2015 została przedstawiona uczniom oraz nauczycielom naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji "Nocne Czytanie".

Panie Anna Dura oraz Barbara Tomal wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały w piątkowy wieczór na terenie naszego gimnazjum wieczór dla wszystkich fanów literatury fantastycznej i nie tylko. Było oczywiście czytanie wspomnianej ksziazki, recytowanie wierszy Brzechwy oraz warsztat kreatywnego pisania. Dla uczestników przewidziano poczęstunek w postaci angielskiej herbaty i herbatników. Mamy nadzieję że uczniowie uczestniczący w spotkaniu wrócili w godzinach nocnych do domów zaintrygowani dalszymi losami bohatera powieści.