"Mamy Niepodległą"

Ogólnopolska akcja społeczna „ Mamy Niepodległą”  to realizacja założeń programu, którego pomysłodawcą jest  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W naszej szkole w ramach tej akcji, Samorząd Uczniowski rozdawał pocztówki  uczniom, którzy bezpłatnie wysyłali do rodziny i znajomych życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

By uświetnić ten dzień wśród naszej społeczności uczniowskiej kolejnym elementem było ubranie szkoły w barwy narodowe biało-czerowne balony, a także plakaty, między innymi z zarysami twarzy Józefa Piłsudskiego, które udekorowały korytarze szkoły, a w dniu  obchodów tego święta w naszej szkole uczniowie przyszli ubrani  na biało-czerwono.

10 listopada całą społecznością braliśmy udział w akademii w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach  - „Podlegli do niepodległej" w ramach programu "Młodzież Pamięta" – współorganizatorem spektaklu były p. Beata Jaworska z chórem, a także p. Katarzyna Pietrzak. Podczas spektaklu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego rozdawali jabłka zapakowane w biało-czerwoną bibułę wraz z życzeniami od uczniów Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po spektaklu delegacja uczniów wraz z opiekunem wyruszyła z akcją na myślenicki rynek, by tam rozdawać pocztówki, jabłka oraz balony napotkanym mieszkańcom Myślenic.

Akcję „Mamy Niepodległą” przygotowali nauczyciele uczący historię p. Małgorzata Synowiec, p. Marzena Rozwadowska, a także Samorząd Uczniowski z opiekunami p. Agatą Michalec oraz p. Ewą Cwynar chcąc zachęcić Polaków do wspólnych, radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Chyba nam się udało!

Zapraszamy do galerii.