Święto Szkoły 2014

Dzisiaj przypada 79 rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - Patrona naszej szkoły.

W dniu dzisiejszym przypada 79 rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - Patrona naszej szkoły. Od 2006 roku, kiedy patronem szkoły został wybrane Marszałek Jóżef Piłsudski dzień ten jest obchodzony jako Święto Szkoły.

O godz. 8:00 uczniowie i nauczyciele wyruszyli do kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu, gdzie proboszcz - ks. Józef Orawczak odprawił mszę św. w intencji całej społeczności szkolnej. Po mszy św. wróciliśmy do szkoły gdzie odbyła się uroczystość przekazania sztandaru klasom drugim.

Po uroczystości delegacja uczniów udała się do Osieczan, gdzie złożyła wiązankę i zapaliła znicze pod tablicą pamiątkową na Kopcu Marszałka Piłsudskiego.