4 październik - Światowy Dzień Zwierząt

W trakcie roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt. Jest Dzień Psa i Dzień Kundelka, Dzień Kota, Słoni, Tygrysów, Pingwinów, Dzień Zwierząt Laboratoryjnych, Dzień Ryby, Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Pszczoły i wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony czasem cały tydzień (Światowy Tydzień Zwierząt) albo nawet miesiąc (październik – Miesiącem Zwierząt).

Święto obchodzone corocznie 4 października w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologii i ekologów.Z tej okazji szkolna biblioteka zaprasza do zapoznania się z wystawką książek związanych ze zwierzętami. Zapraszam też do poczytania  na ten temat. W bibliotece znajduje się mnóstwo pozycji o takiej tematyce zarówno dla starszych jak i młodszych dzieci.

Natomiast szkolny wolontariat ogłasza tygodniową zbiórkę na schronisko zwierząt w Harbutowicach. Nie bądź obojętny, włącz się do tej szlachetnej akcji!

Bibliotekarka Barbara Tomal

i opiekun wolontariatu Magda Jaśkowiec