„Tworzymy dla Planety"

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy zainteresować nauczycieli i uczniów Państwa szkoły ogólnopolskim konkursem Ambasador Szkolnej Wynalazczości, organizowanym przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej - centralny organ administracji rządowej. Wspólnie z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Polską Akademią Dzieci organizujemy już 9. edycję tego Konkursu, której tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Tworzymy dla Planety".

Najważniejsze informacje:

* udział w konkursie jest bezpłatny;
* do konkursu mogą zgłaszać się uczniowie indywidualnie lub w maksymalnie 6-osobowych zespołach;
* zapraszamy do udziału dzieci w wieku od 7 do 15 roku życia;
* zgłoszenia do konkursu przyjmujemy w dwóch kategoriach: wynalazki oraz wzory przemysłowe (każda z kategorii tematycznych podzielona jest na dwie kategorie wiekowe od 7 do 10 lat i od 11 do 15 lat);
* dla laureatów i wyróżnionych w konkursie przewidujemy nagrody pieniężne i rzeczowe;
* opiekunowie osób wyróżnionych w konkursie otrzymują dyplomy uznania za pracę z dziećmi;
* szkoły, których wychowankowie zostaną laureatami Konkursu, otrzymają tytuł Ambasady Szkolnych Wynalazców;

* na zgłoszenia czekamy do 6 maja 2024 r.

W załączonych plikach odnajdą Państwo informację o konkursie oraz pakiet materiałów graficznych do wykorzystania w mediach elektronicznych.

W przypadku jakichkolwiek pytań dot. konkursu, a także wsparcia merytorycznego dot. ochrony własności intelektualnej, wynalazczości itp. - prosimy o kontakt.

Z wyrazami szacunku,
W imieniu Zespołu organizującego Konkurs:

AGNIESZKA
MARCZAK