Rozdanie nagród w konkursach religijnych - podsumowanie wydarzeń o charakterze religijnym.

W dniu 8 luty 2024r. odbyło się wręczenie nagród za konkursy o tematyce religijnej - święty, anioł, szopka.

W pierwszym semestrze w naszej szkole odbyło się wiele wydarzeń o charakterze religijnym. W październiku w związku z Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej gościliśmy siostrę Gaudię Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W listopadzie pamiętając o Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci przebrały się za wybranego świętego.

W grudniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Gminnym Konkursie ANIOŁY ANIOŁKI BOŻONARODZENIOWE, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaworniku. Uczniowie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Otrzymaliśmy 30 prac z czego 10 zostało zgłoszonych do konkursu gminnego. Efektem jest II miejsce dla Gabrieli Hojnor z klasy 1b oraz dwa wyróżnienia dla Franciszka Buszko z klasy 2b i Jessica Depty z klasy 3a.

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Śpiew przeplatany wierszami przygotowywał nas do nadchodzących świąt.

W grudniu został ogłoszony rodzinny konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Prace często tworzyły trzy pokolenia dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie. Wspólny czas przy projektowaniu zaowocował pięknymi szopkami. Można je było oglądać nie tylko w szkole, ale również w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Nagrodzone zostały wszystkie prace grami planszowymi oraz biletami do kina.

Wyniki w konkursie szopek:

1 miejsce:  Natalia Walas, Oliwia i Kamil Jaroszek

2 miejsce: Julia Mirek, Izabela i Filip Jaśkowiec

3 miejsce: Karol Kostecki i Gabriela Hojnor

Wyróżnienia:
Sebastian Bujas, Gogól Marta, Kępa Mikołaj, Antoni Łabędź, Joanna Silezin, Wiktor Suder, Kinga i Emilia Surówka, Karolina Szwabowska, Lena Talaga, Filip Zając.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i słodkości.