Dzień Ziemi 2024

DZIEŃ ZIEMI 22.04.2024r.

22 kwietnia w Naszej Szkole odbył się Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie: „Planeta kontra tworzywa sztuczne„. Wyjaśnienie brzmi: „Z okazji Dnia Ziemi w 2024 r., który przypada 22 kwietnia, EARHDAY.ORG niezachwianie dąży do wyeliminowania tworzyw sztucznych w trosce o zdrowie ludzi i planety, żądając zmniejszenia produkcji WSZYSTKICH tworzyw sztucznych o 60% do 2040 r.”

W tym dniu uczniowie oglądali przygotowane prezentacje oraz wykonywali różne zadania. Uczniowie klas pierwszych i drugich uzupełniali karty pracy i wykreślanki dotyczące dbania o naszą planetę. Klasy trzecie i czwartek wykonywały ćwiczenia o trzech stopniach trudności. Przy okazji ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem.

Zadaniem najstarszych było przygotowanie wiersza dotyczącego Dnia Ziemi lub plakatu tematycznie związanego z tegorocznym hasłem.

Dzieci w ramach zajęć świetlicowych przygotowały plakaty: „Co mogę zrobić, aby zadbać o Planetę Ziemię?”. Następnie miały możliwość gry i zabaw o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem „Magicznego dywanu” – FUNFLOOR. Chętni uczniowie wykonywali prace plastyczne.