Co można zrobić dla naszej planety? Dzień Ziemi w bibliotece.

Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

W tym dniu uczniowie mogli przeczytać lub pooglądać książki związane z naszą planetą i jej ochroną. Młodsi pilnie malowali kolorowanki promujące dbałość o naszą Ziemię. Ukoronowaniem dnia była projekcja filmiku edukacyjnego „Edukredka. Dzień Ziemi”.

Uczniowie między innymi dowiedzieli się, że mając na uwadze ochronę środowiska dobrym pomysłem jest zmiana środka transportu z samochodu na rower lub komunikację miejską. Warto również ograniczyć zużycie wody. Należy także zrezygnować z kupowania produktów w plastikowych opakowaniach. Plastik stanowi zagrożenie dla zwierząt, a dodatkowo zaśmieca naszą planetę. Ważne jest, aby oszczędzać prąd i nie kupować rzeczy z których nie korzystamy.