Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

W tym dniu do biblioteki szkolnej przyszły dzieci z przedszkola, by poznać zakamarki i tajniki szkolnej biblioteki. Najbardziej zaciekawił je film „Kicia Kocia w bibliotece”.

Później zjawiła się cała masa miłośników książek, by sobie poczytać ewentualnie zrobić konkursowe zdjęcie techniką SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę. Zdjęcia na ten konkurs pani bibliotekarka przyjmuje do końca kwietnia,  rozdanie nagród będzie w maju. Ze zdjęć uczniowskich będzie też zrobiona wystawka.