Koncert Stasia i Franka Szymula

W środę 4 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył sie koncert Stasia i Franka Szymula. Staś zagrał na akordeonie "Flick Flack" - Albert Vossen, a Franek wykonał sześć utworów: (1) Muzio Clementi - Sonata G-dur op. 25 nr 2 częśc I; (2) Fryderyk Chopin - Nokturn Es - dur op.9 nr 2; (3) Carl Czerny - Etiuda g-moll op. 849 nr 26; (4) Fryderyk Chopin - Polonez B-dur op. 71 nr 2; (5) kompozycja własna; (6) Maurycy Moszkowski - Etiuda g-moll op.72 nr 2.

Staś Szymula w zeszłym roku zdobył:

• III miejsce w Wieliczce na Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym Motion Music Festival
  • II miejsce w Kielcach na Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. Mirosława Niziurskiego

Sukcesów Franka jest bardzo dużo, ponieważ tylko w zeszłym roku startował w aż 8 konkursach ogólnopolskich i na wszystkich był laureatem, a 5 razy zdobył I miejsce w tym raz dodatkowo grand prix.

2 ostatnmie sukcesy z marca br to:

• I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zamościu "Młodzi Wirtuozi" im. Carka Czernego
  • I miejsce na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumenatlistów w Rybniku