Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Pewnego pięknego, wiosennego dnia klasa IV B wyruszyła na szkolną wycieczkę do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Typowa klasa IV szkoły podstawowej  -  nietypowa przygoda…”.

27 kwietnia na krótko przed obchodami 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję, za sprawą Ignacego – chłopca z obrazu Jana Matejki przenieść się w XVIII-wieczne realia. Akademia, którą na tę okazję przygotowała klasa IVb z p. Katarzyną Pietrzak, p. Agnieszką Węgrecką oraz p. Beatą Jaworską przybliżyła uczestnikom okoliczności towarzyszące powstaniu drugiej na świecie Konstytucji. Spotkanie uświetnił zespół Bell Canto, ukazując w radosnych utworach wiosenne piękno naszego kraju a towarzyszące prezentacje zachęcały do „wyruszenia w Polskę” podczas majowego weekendu.