Wyjście reprezentantów poszczególnych sekcji Samorządu na lokalny cmentarz.

Wyjście reprezentantów poszczególnych sekcji Samorządu na lokalny cmentarz, w celu oddania hołdu wszystkim, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.
          W październiku Samorząd szkolny wraz z Wolontariatem organizował zbiórkę zniczy, które następnie zostały złożone na historycznych mogiłach znajdujących się na cmentarzu na Stradomiu w Myślenicach. W dniu 31.10.2018r reprezentacja Samorządu Szkolnego wraz z jego opiekunami odwiedziła zabytkowy cmentarz położony koło kościoła św. Jakuba na Stradomiu w Myślenicach.

W przeddzień święta Wszystkich Świętych uczniowie zapalili znicze chcąc uczcić pamięć osób zmarłych, pochowanych na tej zabytkowej nekropolii. Reprezentanci poszczególnych sekcji samorządu złożyli znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, przy tablicy upamiętniającej 120 mieszkańców Myślenic – ofiar niemieckiego terroru czasów okupacji 1939–45, mogile czerwonoarmistów, poległych z kolei zimą 1945 r. w okolicy Myślenic oraz pierwszego dyrektora szkoły miejskiej w Myślenicach. Uczniowie posprzątali także kwaterę żołnierzy polskich poległych w walkach z Niemcami podczas kampanii wrześniowej 1939 r.

Odwiedziny na cmentarzu były okazją do refleksji i zadumy, a także poznania historii naszego regionu poprzez historię osób spoczywających w tej nekropolii.