Etap finałowy Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy

W dniu 04.06.2019r. (wtorek) w Zespole Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach odbył się finał Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy. Konkurowało ze sobą 12 drużyn z terenu powiatu myślenickiego. Celem zawodów było propagowanie i rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednich zachowań  w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, a także promowania wolontariatu i postaw pomocowych w odniesieniu do drugiego człowieka. Część teoretyczna i praktyczna była dostosowana do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników odrębnie dla trzech kategorii (szkoły podstawowe, oddziały gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne. Zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej obowiązywały wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015.

Miło nam zakomunikować, że w kategorii szkół podstawowych nasza Szkoła zajęła III miejsce. Reprezentowały ją uczennice: Małgorzata Wątor VIIa, Martyna Wyskoczyńska VIIIa, Emilia Ferfecka VIIIa.  Serdecznie gratulujemy naszej reprezentacji i życzymy dalszych sukcesów!