Mamy Niepodległą!

Idea radosnego świętowania Niepodległej Polski zrodziła się w naszej szkole wiele lat temu. Każdego roku nabierała nowego kształtu, nowych pomysłów i nowych rozwiązań. Chodzi bowiem o to, by nie zapominając o naszej historii, przeszłości, o przodkach, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie, wszczepiali w młodych ludziach poczucie, że pamięć i patriotyzm to nie tylko apele i podniosłe akademie. To przede wszystkim dzień radości z wolności, która została wywalczona, ale o którą musimy świadomie dbać i o nią zabiegać. Właśnie dlatego kolejny raz w naszej szkole odbył się happening Mamy Niepodległą!, podczas którego nasi uczniowie  podzielili się radością świętowania z włodarzami miasta, nauczycielami, kolegami i przedszkolakami z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych placówek myślenickich: ZPO nr 1 i Przedszkolem Samorządowym nr 3.

W szkole, która została kilka dni wcześniej przepięknie udekorowana, odbył się festiwal słynnych Polaków, uczniowie wzięli udział w dwóch mini koncertach piosenki żołnierskiej przygotowanych przez: zespół muzyczny Bemole pod batutą pani Justyny Iskry oraz uczniów klasy 5b. Dzień ten uświetniły tradycyjne już życzenia składane wraz z pięknie zapakowanymi jabłkami, kotyliony przygotowane dla każdego uczestnika happeningu, dania polskiego stołu oraz spotkanie z książką, dzięki której można zgłębiać historię naszego kraju. Tradycyjnie na zakończenie happeningu zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczniów, którzy przebrali się za słynnych Polaków bądź ubrani byli w narodowe barwy. Był to dzień obfitujący w wydarzenia i zostanie w naszej pamięci.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu stołu z przepysznymi polskimi daniami, ciastami, owocami i wędlinami. Był to punkt dnia, na który uczniowie czekali z niecierpliwościąJ.

Poniżej zdjęcia z happeningu.