Procedury obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach w związku z zagrożeniem COVID-19  opracowane zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

1. Uczniowie klas 3a, 3b, 4a i 4b wchodzą do szkoły od strony kortów. Pozostali uczniowie wchodzą wejściem głównym.
  2. Rodzice (opiekunowie) uczniów nie wchodzą do budynku.
  3. Po wejściu do szkoły każdy uczeń ma obowiązek zdezynfekowania rąk.
  4. Dozowniki do dezynfekcji rąk znajdują się na terenie całego budynku. Zaleca się częste korzystanie z dozowników.
  5. Podczas sprzyjającej aury nie obowiązuje zmiana obuwia (w celu uniknięcia gromadzenia się uczniów w szatni).
  6. Przed wejściem do sali lekcyjnej nauczyciel dezynfekuje ręce każdemu uczniowi.
  7. W salach lekcyjnych nie obowiązują maseczki. Maseczki, przyłbice lub półprzyłbice obowiązują w trakcie przerw międzylekcyjnych i podczas poruszania się po korytarzach szkolnych.
  8. Uczniowie nie mogą wymieniać się żadnymi przyborami szkolnymi,  ani przynosić zbędnych akcesoriów do szkoły.
  9. Na przerwach (a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w trakcie lekcji) należy wietrzyć sale lekcyjne.
  10. W trakcie trwania lekcji pracownicy obsługi wietrzą korytarze szkolne.
  11. W trakcie trwania lekcji pracownicy obsługi dezynfekują sanitariaty i korytarze.
  12. Obiady na stołówce będą wydawane wg następującego harmonogramu:

11:30 – 11:50 klasy 1a, 1b i 2b

12:00 – 12:20 klasy 2a, 3a i 3b

12:30 – 12:50 klasy 4a, 4b i 5a

13:00 – 13:20 klasy 6a i 6b

13:35 – 13:55 klasy 7a, 7b i 8a

Na stołówkę uczniowie wychodzą z nauczycielami aktualnie uczącymi w klasach. Jeden z nauczycieli zostaje z dziećmi, które nie jedzą posiłku.

Uczniowie, którzy ukończyli zajęcia, udają się na obiad z jednym z nauczycieli świetlicy.

Przed wejściem na stołówkę bezwzględnie obowiązuje dezynfekcja rąk.

13. Wyznacza się w każdym z budynków szkoły pomieszczenie przeznaczone na izolatkę. Pomieszczenie jest wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej.

14. Każdy Rodzic obowiązkowo podaje aktualny nr telefonu pod którym jest dostępny w razie konieczności poinformowania o stanie zdrowia dziecka.

15 W przypadku zmiany wytycznych MEN i GIS powyższe procedury również ulegną zmianie.