Realizacja zadania 4: Zadania Myślenickiej Szkoły Ćwiczeń: Jak tworzyć zadania rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów?-warsztaty dla nauczycieli amtematyki.

Podczas 6 godzinnych  warsztatów nauczyciele matematyki zajmowali się zagadnieniem poświęconym tworzeniu zadań kreatywnych, które rozwijają kompetencje kluczowe u uczniów.

Czy wiedza przedmiotowa może być środkiem kształtowania kompetencji kluczowych? W jaki sposób najlepiej kształtować kompetencje kluczowe na lekcjach matematyki? Które metody są najbardziej efektywne?

Uczestnicy warsztatów szukali odpowiedzi na powyższe pytania, tworząc sytuacje zadaniowe mobilizujące uczniów do samodzielnego działania i wyzwalające ich aktywność, współpracę z innymi i twórcze rozwiązywanie problemów.